Jako sam mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapam

Prasówki

Nowoczesne wnętrze domu albo pomieszczenia w kierunku minimalistycznym przechodzi do zaoferowania nieco więcej niż przestrzeń. Pamięta więcej mieszkanie na egzamin, mebel designerski i jeden. Kolorowy wieszak w salonie, kanapa w kolorze kanarkowym, w jasnym mieszkaniu czy czarna ściana w dobrzy – to składniki, które nadają wnętrzu rodzaju i oznaczają o smaku mieszkańców. Czyli w każdym mieszkaniu można pozwalać sobie na designerski mebel? Czy projektować nasze użytkowe wnętrza kompleksowo, czy etapami?

Etap pierwszy – nowa przestrzeń

Wynajmując mieszkanie, jest kilkoro łatwiej, bo stare obecnie jakieś ramy, które stosują kolory ścian czy stylistykę mebli, które w byciu zastaliśmy. W wypadku nowego miejsca, mamy zawsze gołe ściany, ziemię i mnóstwo pomysłów. I nagle daje nam się, że ważna wszystko, bo przecież pusta, ograniczona jedynie nagimi ścianami przestrzeń wydaje się ogromna. Warto już na obecnym etapie sporządzić pogląd na etykiecie lub wziąć z aplikacji, do jakiej dajemy długości poszczególnych ścian a która od razu pokaże nam, że wielkość pustostanu nijak bierze się do bliskich potrzeb aranżacyjnych. Taki projekt w złożeniu z uważnymi wizytami w handlach z urządzeniem pomieszczeń lub umiejętnością przełożenia interesujących nas sprzętów na papier, sprawi, iż będziemy mieli pewny ogląd tegoż jakże polski salon, sypialnia i jadalnia będą wyglądać jeszcze przed instalacją w nich bliskich ukochanym mebli.

Etap drugi – zapełnianie przestrzeni meblami, które jesteśmy

Wprowadzenie do kolejnej przestrzeni swoich sprzętów to wyzwanie. Przedstawia się nagle, że ważna ilość powierzchni salonu czy sypialni zostaje naszymi meblami “przytłoczona”. Z grubej powierzchni zostaje kilka metrów do zagospodarowania, bo ale tworzymy własne bliskie fotele, sofy, regały, pufy itp. Wydając “na ślepo” własne, ulubione meble do kolejnych przestrzeni zwykle zazwyczaj je zagracamy, nie pozostawiając mieszkania na rzecz nowego. W współczesny sposób można napisać coś na wygląd sortowni, w jakiej nic do siebie nie pasuje i jedne elementy układanki pozornie mają pełnić nasze prace, a tak właściwie tylko zabierają metraż.

Etap trzeci – nadanie wnętrzu smaku

Końcowym etapem urządzania mieszkania powinien być zdrowy podział między elementami, które faktycznie są potrzebne i tymi, które stanowiły część dekoracji. Co to nazywa? Otóż nic bardzo poza tym, że mebel, którego nie używamy, powinien wylądować w piwnicy. Jedynym odstępstwem od tej normy jest cena sentymentalna. Dlatego, gdy planujemy fotel po dziadku czy regał po ojcu – warto przygotować dla tego typu mebli przestrzeń.

Bardzo lepiej dobrać mebel z kolekcji designerskich sklepów jak Bryła Plus: Niezależnie od tego albo najbardziej przyciągającym wzrok w salonie faktem będzie fotel, czy kanapa – warto zainwestować w mebel, który znacząco zmienia styl wnętrza.

zobacz również Jak jeden mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapami

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments