Kapusta kiszona król sklep Człopa

Zachodniopomorskie

Właściwości lecznicze kiszonej kapusty są powszechnie znane. Stanowi toż również popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród prostych w interesach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona powstająca z Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król. Stary i lekki metoda produkcji sprawiają, iż istnieje toż właściwie wyjątkowy produkt, o dobrych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Połczyn Zdrój

Wysoka zawartość witaminy C

Kapusta kiszona jest odpowiednim składnikiem stosowanym w polskiej kuchni, który zazwyczaj spożywa się jesienią i zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są naturalną ochronę przed doraźnymi infekcjami oraz podnoszą odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest dobrą skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a dodatkowo rutyny, które są znanymi składnikami aptecznych tabletek na moc. Zamiast to sięgać po medykamenty, właściwie jest jeść kapustę kiszoną, która istnieje w smaku lekka i lekka. Najlepiej przy tym znajdować kapustę ze doświadczonych źródeł, takich jak teraz Ekologiczne Gospodarstwo Domowe Danuty i Piotra Król, znajdujące się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a wykorzystane do jej realizacji główki pochodzą z osobnej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Połczyn Zdrój

Ekologiczna praca dla naszego zdrowia

W sezonach, jak przy uprawie warzyw i roślin najczęściej korzysta się środków chemicznych, które zawierają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich wzrost, często mamy wątpliwości, lub nie odbije się więc na polskim zdrowiu. Nie trzyma się i co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia wiele do życzenia. Danuta i Piotr Król już wiele lat temu zbudowali na ekologiczną uprawę, co sprawiało wówczas zdziwienie, w rezultacie szacowała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego wartość. Dzisiaj, z dopłatą synów, mogą pochwalić się dużymi sukcesami na ostatnim miejscu. Oraz ich kiszona kapusta, która wyrasta w dębowych beczkach, na znacznej kołobrzeskiej solance, jest drinkom z flagowych produktów, które podbijają podniebienie smakoszy w wszelkiej już Polsce. Ważna i z wszelkim szczęściem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Połczyn Zdrój

Smak jak za dawnych lat

Kiszenie kapusty dawno temuż istniałoby wskazaną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w gospodarstwach. Zimą nie było bowiem dostępu do ostatnich produktów i warzyw, potrzeba było więc dać sobie i rodzinie odpowiednią ilość witamin. Dziś wiadomo nikt nie uważa na ostatnie okresu, tym bardziej że półki sklepowe uginają się z drugiego rodzaju gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie pasował temu, co pamiętamy z dzieciństwa. Często i zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie będącą nic zgodnego ze młodym, naturalnym produktem. W wypadku kiszonej kapusty pochodzącej z gospodarstwa „Król”, możemy stanowić tacy że styl i chrupkość są właśnie takie, jak kiedyś. Tradycyjne sytuacji jej wykonania oraz jakość materiałów przychodzą na ostatnie, iż jest po prostu przepyszna i jędrna. O klas produktów Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, iż w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe materiały, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Połczyn Zdrój

Idealna do surówki i problemu

Do jakich potraw kapusta kiszona „Król” będzie świetna? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, jak także po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu wykonana z tej kapusty będzie absolutnie zielona i jedząca, ważna ją spożywać również bez żadnych dodatków! Pożądany przez Polaków problem będzie z zmian wspaniale wyważony w apetytu a jeszcze dużo wartościowy. Kapusta kiszona wtedy te ważny składnik farszu do pierogów z kapustą i grzybami oraz pieczonych mięs. Pysznie smakuje też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Projektów jest znacznie, wszystko zależy z swej wyobraźnie i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, płynącą ze doświadczonego źródła przede wszystkim jesteśmy gwarancję, że dostarczamy sobie oraz indywidualnym najulubieńszym, więc co najlepsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, naturalne i odporne.
Kapusta kiszona król sklep Połczyn Zdrój

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments